نمونه سناریوی باشگاه مشتریان ، گلفروشی Interflora

گلفروشی Interflora در سال ۱۹۱۰ با ایده یک زوج برای ارسال گلها به نقاط مختلف آمریکا شروع شد.در حال حاضربزرگترین و با تجربه ترین گلفروشی دارای شعبات متعدد در نقاط مختلف دنیا میباشد و موفق به دریافت جوایز متعددی شده است. هریک ازشعبات ،مجری برنامه های لویالتی با سناریوهای جذاب میباشند.
interflora
مزایا:

interflora2

وعده ما:آرامش ذهنی شما.
تضمین کیفیت : اگر سفارش شما به موقع نرسید و یا گیرنده از گل دریافتی خود خوشحال نبود، ما را در جریان قرار دهید وما برای جلب رضایت شما سعی خود را میکنیم و در صورت عدم رضایت شما وجه خود را پس میگیرید.
interflora3

با عضویت در سایت میتوانید ایمیلهای ما، شامل رویدادهای جدید،تبلیغات و پیشنهادات منحصر بفرد و فصلی را دریافت کنید . به عنوان مثال ارسال رایگان بعضی گلها، ۵۰ % تخفیف برای گلهای رز در ایام خاص و….
در شعبه Paradise در انگلیس استفاده از کارتهای لویالتی به این صورت میباشد: در ازای هر سه بار خرید از یک تخفیف ،در ازای هر ۲ بار خرید از تخفیف بیشتر و به همین ترتیب تخفیف های معین در ازای خریدهای مکرر بهره مند میگردید.تعداد دفعات خرید توسط مهر بر روی کارت مشخص میشود. (یعنی به نوعی گیمیفیکیشن)
ایجاد لویالتی در کارمندان و معرفی بهترین کارمندان

interflora4
امکان سفارش اینترنتی و آنلاین گلها طبق عکس های موجود در سایت و دریافت کد رهگیری برای پیگیری
امکان تحویل به شهرها ی دیگر
ارائه دسته گلها و هدایای متناسب با مراسم ومناسبت ها و امکان انتخاب آنها (بر اساس قیمت،زمان تحویل) از روی سایت و سفارش آنلاین (به عنوان مثال برای تولدها ،مراسم عروسی،سالگرد ازدواج،فارغ التحصیلی،تولد کودک،کریسمس،روز مادر و….) و در صورت نیاز گفتگو و مشورت با کارشناسان برای انتخاب درست
انتخابهای متعدد در زمینه گلها،کارتهای هدیه،شکلاتها، و …. طبق تزئینات دلخواه مشتری و در قالب یک پکیج زیبا و مناسب
ارائه جزئیات مربوط به هر گل یا گیاه( به عنوان مثال نحوه نگهداری)
تزئینات منزل و تالارها،برای مراسم و مناسبت ها مانند کریسمس

interflora5

    همکاری با مجلات و اطلاغ رسانی درباره محصولات

interflora6

امکان پیگیری وضعیت سفارشات توسط مشتری:

یکی دیگر از نکات قابل توجه برای ایجاد وفاداری،این است که زمانیکه شما میخواهید گل موردنظر برای فردی سفارش داده و ارسال شود،بعد از دریافت گل توسط گیرنده ،از طرف شرکت Interflora ، به سفارش دهنده ، یک پیامک یا ایمیل ارسال میشود که گل به فرد مورد نظر تحویل داده شد.همچنین شما (سفارش دهنده) توسط شماره سفارش یا ایمیل عضویت تان میتوانید ببینید گل سفارش داده شما در چه وضعیتی میباشد(سفارش شما توسط گلفروشی دریافت شده، سفارش آماده تزئین میباشد، سفارش شما به فرد مورد نظر فرستاده شده،گیرنده سفارش شما را تحویل گرفته.)

interflora7

همچنین در هنگام خرید ، تضمین تازگی و طراوت گلها به مدت ۷ روز پس از زمان تحویل وجود دارد.
در صورت داشتن کوپن های تخفیف،کافی است کد کوپن را در صفحه پرداخت وجه وارد کرده و تخفیف به طور اتوماتیک در صورتحساب شما لحاظ میشود.
در صورت عدم دریافت نتیجه مطلوب، در سریعترین زما ن ممکن با گروه فروش ما تماس گرفته و ما را در جریان انتقادات خود قرار دهید.
اگر هدیه مورد نظرتان را نمیتوانید پیدا کنید فقط با پاسخ به سؤالات)مانند نوع مناسبت ،نوع محصول مثلا دسته گل باشد یا فقط گیاه، رنج قیمت ، فرد مورد نظر، رنگ گلها،نوع گلها مثلا رز یا لیلیوم (در صفحه جستجوی هدیه و ارسال به کارشناسان ما،میتوانید هدیه مورد نظرتان را به راحتی پیدا کنید)
interflora8

امکان پرداخت وجوه از طریق کارتهای محتلف  مانند American Express ، Delta و…
امکان استفاده از سرویس Address Book ،برای اعضاء جهت مشاهده لیست نام ها وآدرس افراد مورد نظر که خود عضو، در لیست خود وارد کرده و در صورت نیاز تغییر این دفترچه
امکان تغییر پروفایل اطلاعات توسط خود اعضاء
ارائه سرویس order history :امکان مشاهده تاریخچه سفارشات قبلی
ارائه سرویس gift reminder :در این سرویس شما بعد از عضویت میتوانید تاریخ هایی را تعیین کنید مثلا زمان سالگرد عروسی . در اینصورت ،این تاریخ به شما یادآوری میشود و پیشنهادات محصولات جدید به همراه مزایای منحصر بفرد در رابطه با هدایای سالگرد ازدواج در اختیار شما قرار گیرد. هم چنین شاید مشتری شما تاریخ را به خاطر دارد ولی مناسبت آن را فراموش کرده است یعنی فردی میداند در تاریخ ۲۶ جولای مراسمی داشته و گل سفارش داده ولی مناسبت آن را فراموش کرده.شما به راحتی با دسترسی به اطلاعات مشتری میتوانید مناسبت را به او یادآوری کنید.به عنوان مثال سالگرد … بوده و این نوع دسته گل با توجه مناسبت به شما پیشنهاد میشود.
امکان استفاده از برنامه های موبایل و سفارش آسانتر و سریع تر از طریق موبایل

interflora9

اطلاعات فوق تنها بخشی از خدمات باشگاه مشتریان این مجموعه توانمند می باشد.

همچنین برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید از بسته های مشاوره ای ما استفاده نمایید .

ارادتمند
فرزاد عباسی
مدرس ، مربی و مشاور توسعه کسب و کار

دوست دارم بجای آرزوی موفقیت برای شما دوست عزیز ، سهمی در برآورده شدن آن داشته باشم . . .

تلفن همراه : ۰۹۱۲۳۵۷۹۴۱۹

تلفن همراه : ۰۹۱۰۰۶۸۸۱۰۰

ایرانسل : ۰۹۳۵۱۵۸۹۴۲۹

سامانه پیامکی ۵۰۰۰۲۰۲۶

www.FarzadAbbasi.com

info@FarzadAbbasi.com

banner-ads-telegram-farzad-abbasi

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *