فروشگاه های زنجیره ای تسکو

 بزرگترین فروشگاه زنجیره ای در بریتانیا میباشد و اولین فروشگاه خود را در  ۱۹۲۹ درشمال لندن افتتاح کرد. این شرکت نام خود را از ترکیب نام موسس یعنی Sir Jack Cohen وشریک وی T.E.Slockwell گرفته است .
دلایل موفقیت Tesco :
Tesco اولین سوپرمارکت زنجیره ای بریتانیا بود که در زمان اعلام موفقیت خود در اوایل سال ۲۰۰۵  ، دومیلیارد پوند سود داشت.
در سال ۱۹۶۳ ، Sir Jack Cohen ،تمبر)استمپ( هایی با پوشش سبز رنگ معرفی کرد.به مدت ۱۴ سال، مشتریان وفادار Tesco این تمبر ها را جمع آوری کرده و با داشتن این تمبرها دارای امتیازات خاص در هنگام خرید کالا بوده.از جمله امکان تعویض تمبر ها با کالا یا پول نقد وجود داشت.اما فروش حجم زیاد به قیمت ارزان و افزایش تعداد مشتریان و تغییر نیازها بدین معنا بود که Tesco باید روش خود راتغییر میداد.
، در سال ۱۹۹۵ ،   Tesco با معرفی کارتهای لویالتی به یکی از بزرگترین و قدرتمند ترین خوار بار فروشی زنجیره ای دارای کارت لویالتی تبدیل شد.  و دارای ۱۳ میلیون مشتری فعال شد.عملا ۸۰ % از عملیات Tesco از طریق کارت لویالتی انجام می شد.
عملکرد کارت های لویالتی در  TESCO
Tesco  اطلاعات در زمینه هر کالا را توسط اعضای کارتهای باشگاهی جمع آوری و این حجم عظیم از اطلاعات را تحلیل می کند. این طرح اطلاعات زیادی در مورد مشتریان فروشگاه ها، محصولات خریداری شده آنها، تناوب خرید محصولات توسط مشتریان ونحوه واکنش آنان به تبلیغات درون فروشگاهی و محصولات ویژه دراختیار Tesco قرار می دهد.
چگونه TESCO  از کارت های وفاداری خود استفاده کرد تا به بزرگترین سوپر مارکت زنجیره ای در بریتانیا و بزرگترین فروشنده الکتریکی خاروبار در سراسر دنیا تبدیل شد ؟

قدردانی از مشتری:

Clubcard is our way of saying
thank you for shopping with us

tesco2

نحوه دریافت امتیازات:

tesco3

راههای زیادی برای جمع آوری امتیازات در Tesco وجود دارد.طبق جدول زیر امتیازات نشان داده شده:

tesco4

آنچه در جمع آوری امتیازات قابل توجه است انواع مختلف امتیاز دهی است از جمله دو برابر شدن امتیازات زمانیکه در طول ۱۰ هفته، هر هفته ۲۵ £ خرج کنید، ۲۵۰ امتیاز دریافت کنید.

tesco5

نحوه دریافت کوپن:

tesco6

به ازای هر ۱۵۰ امتیاز که جمع آوری کردید به شما یک کوپن £۱٫۵۰ تعلق میگیرد.

نحوه استفاده از کوپن ها:

tesco7

به محض دریافت کوپن شما میتوانید تصمیم بگیرید که چگونه آن را خرج کنید.یا در مکان هایی که مشخص شده خرج کنید یا با جوایز وپاداش های مشخص شده تعویض کنید.

tesco8tesco9

سایر اقدامات وفادار سازی:

Tesco یک مجله به همراه ۶ کوپن را چهار بار درسال برای هر عضو میفرستد.چهار کوپن مخصوص محصولاتی که مشتری قبلا آنها را خریداری کرده و دو کوپن برای محصولاتی که قبلا هرگز خریداری نکرده اما احتمال خرید آن محصول وجوددارد.
استفاده از کارمندان برای کمک به مشتریان جهت بستن ساک و انتقال آن به خودروی مشتری.
سیاست افتتاح ایستگاه های بازرسی درصورتی که بیش از یک نفر در صف می ایستاد، ارتباط با گروه Airmiles در ارتباط با کارتهای Club card و فراهم کردن تسهیلاتی مثل واحدهای تعویض پوشک بچه، رستوران و کافه بار.
عرضه خدمات خرید از طریق اینترنت، تحویل درب منزل، ارائه خدمات اینترنتی و دامنه ای از محصولات بیانگر کیفیت متفاوت با دامنه ارزش محصول باعث بالارفتن سود Tesco شد.
Tesco برروی دامنه محصولات عرضه شده نیز کار کرد. شرکت در برخی فروشگاه ها اقدام به افتتاح داروخانه، ارائه خدمات مختلف مالی از جمله ویزا کارت، رهن، بیمه و حساب بانکی ، همگی در ارتباط با رویال بانک اسکاتلند کرد.
گسترش بخش کالاهای غیر غذایی عبارت بود از عرضه کالاهای رفاهی مثل تلویزیون ، دستگاه های پخش DVD وسیستمهای خانگی و نیز لوازم خانگی، پوشاک و این قبیل موارد.
Tesco برای توسعه خارجی نیز اقداماتی انجام داد. این شرکت فروشگاه هایی در ژاپن ، چین ، تایوان، لهستان، اسلوواکی ،ایرلند، ترکیه ، کره جنوبی ومالزی وسایر کشورها خریداری کرده وارتباط خود را با Safeway Inc در ایالات متحده آمریکا برقرارکرد.

کارت مخصوص کریسمس:

tesco10

از جمله کارهای دیگر Tesco استفاده از مناسبتها مانند کریسمس می باشد. Tesco پیشنهاد میدهد که به جای خرج کردن کوپن ها در طول ۱  سال ،آن را برای شما ذخیره میکند تا شما در ماه نوامبر،در کریسمس از بهترینمغازه ها خرید کنید.

tesco11

  • Clubcard Emails

tesco12

کار جالب Tesco استفاده از عضویت افراد در سایت است.>عضو شوید وجایزه بگیرید<.اگرشما بین تاریخ ۴ تا ۳۰ آوریل  ۲۰۱۱ عضو شوید شانس برنده شدن یکی از جوایز معین شده را دارید. و مزیت دیگر عضویت دریافت جدید ترین email ها درباره  Tesco میباشد.

همچنین برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید از بسته های مشاوره ای ما استفاده نمایید .

ارادتمند
فرزاد عباسی
مدرس ، مربی و مشاور توسعه کسب و کار

دوست دارم بجای آرزوی موفقیت برای شما دوست عزیز ، سهمی در برآورده شدن آن داشته باشم . . .

تلفن همراه : ۰۹۱۲۳۵۷۹۴۱۹

تلفن همراه : ۰۹۱۰۰۶۸۸۱۰۰

ایرانسل : ۰۹۳۵۱۵۸۹۴۲۹

سامانه پیامکی ۵۰۰۰۲۰۲۶

www.FarzadAbbasi.com

info@FarzadAbbasi.com

banner-ads-telegram-farzad-abbasi

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *