۱۲ گام برای جلوگیری از حذف و یا Deactive شدن اکانت شما در اینستاگرام

۱۲ گام برای جلوگیری از حذف و یا Deactive شدن اکانت شما در اینستاگرام

۱۲ گام برای جلوگیری از حذف و یا Deactive شدن اکانت شما در اینستاگرام

متاسفانه هیچ راهی برای دوباره فعال سازی یک اکانت اینستاگرامی که قبلا حذف یا Deactive شده وجود ندارد چون مسائل امنیتی شرکت اینستاگرام ، این اجازه رو به شما نمی‌دهد. با این وجود، راه‌هایی برای محافظت در برابر Deactive شدن و راه‌هایی برای دوباره پس گرفتن اطلاعات Log-in وجود دارد که می توانید با آنها از پس این مشکلات بر بیائید.

✔ گام اول :

در جریان باشید که حذف یک اکانت دائمی است. طبق مسائل امنیتی و مجوزات رسمی سایت اینستاگرام، اکانتی که غیرفعال شده ، به صورت دائمی غیر فعال می‌شود. این موضوع در صورتی صحت دارد که خودتون شخصا ً اکانت خودتون را حذف کنید، کسی اکانت شما را هک کند و آن را حذف نماید و یا خود اینستاگرام اکانت شما را حذف کند.

تا وقتی که شما بر خلاف قوانین و مقررات اینستاگرام عمل نکنید ، اکانت شما حذف و یا غیر فعال نخواهد شد. که به این معنی است که شما نمیتوانید از طرف خودتون از اینستاگرام تقاضا کنید که اکانتی رو حذف کنه و همین موضوع برای دیگران هم صحت دارد.

وقتی که یک اکانت اینستاگرام حذف و یا غیر فعال بشه، تمام عکس‌ها، فیلم‌ها، کامنت‌ها، لایک‌ها و روابط دوستانه‌تون در شبکه در آن واحد و برای همیشه حذف میشود. (البته نه از سرورهای اینستاگرام… !)

اگر اینستاگرام هیچ دلیلی برای Deactive کردن اکانت شما ندارد و اگر شما هم به شخصه اکانت خود را از صفحه کاربری خودتون حذف نکرده باشید، به احتمال زیاد شخصی به داخل اکانت شما وارد شده و آن را حذف کرده است. توجه داشته باشید که حتی تحت این شرایط هم اینستاگرام اکانت شما را دوباره فعال نمی‌کند و شما باید یک اکانت جدید و قوی‌تر و با امنیت بالاتر بسازید. این مورد برای هنرمندان و افراد معروف خیلی پیش آمده که فردی صفحه‌ای درست کرده است و بعد از مدتی که رابطه همکاریشان بهم خورده است در خوشبینانه‌ترین حالت آن صفحه هم از بین رفته ، پس به شما دوست خوبم پیشنهاد می‌کنم حتماً با رعایت موارد امنیتی و برنامه ریزی دقیق و مشاوره درست در این راه قدم برداری، چون ممکن است یک گام اشتباه خسارات جبران ناپذیری را به شما و کسب و کار شما وارد نماید.

✔ گام دوم :

اکانت جدیدی را با همان آدرس E-Mail قبلی بسازید. اگر اکانت شما حذف شده باشد می‌توانید اکانتی با همون آدرس ایمیل و نام کاربری متفاوت بسازید.

به یاد داشته باشید که شما نمیتوانید با همان نام کاربری قبلی ثبت نام کنید و اکانت بسازید اگرچه می‌توانید با همان ایمیل ثبت نام کنید و با همان اکانت فیسبوک قبلی‌تون لینک شوید.

در جریان باشید که ثبت نام و ساختن اکانت با آدرس ایمیل قبلی، عکس‌ها ، فیلم‌ها و اطلاعات قبلی شما را بر نمی‌گرداند.

✔ گام سوم :

به کمک یک دستگاه دیگر Log-in کنید. اگر شما خودتون اکانت را حذف نکرده باشید و در کل مشکل خاصی وجود نداشته باشد که باعث حذف اکانت شما شود و با این حال شما نتوانید از دستگاه خودتون Log-in کنید ، ممکن است اکانت شما Deactive نشده باشد. در بعضی از مواقع آپدیت شدن نرم افزار نیز باعث به وجود آمدن مشکل Log-in می شود که در این صورت از خود سایت اینستاگرام امتحان کنید.

✔ گام چهارم :

احتمال مشکل Log-in را در نظر بگیرید. اگر شما اکانت خود را حذف نکردید و اینستاگرام هم هیچ دلیلی واسه Deactive کردنش ندارد و با این حال شما نمیتوانید Log-in کنید، ممکن است که مشکل فقط در مورد نام کاربری و یا رمز عبور باشد که شما اشتباه وارد می‌کنید. پس قبل از اینکه احتمال حذف اکانت خودتون رو در نظر بگیرید، احتمال اشتباه خودتون رو تو فکر داشته باشید.

✔ گام پنجم :

رمز عبور خودتون رو با فیسبوک ریست کنید. اگر رمزتون را فراموش کردید و یا مشکل وارد شدن دارید ، میتوانید رمز عبور خود را از طریق اکانت فیسبوک تون ریست کنید، البته در صورتی که دو اکانت با هم لینک باشند. برای این منظور در صفحه ورود ، Forgot Password  را انتخاب کنید و در ادامه گزینه Reset Using Facebook را انتخاب نمایید.

✔ گام ششم :

ریست کردن رمز عبور به کمک E-Mail  اگر اکانت شما به فیسبوک لینک نیست باید رمز عبور خود را از طریق E-Mail ریست کنید.

در صفحه ورود ، Forgot Password را انتخاب کنید و در ادامه گزینه Username or E-Mali  را انتخاب کنید.

✔ گام هفتم :

اگر هم ایمیل حاوی رمزعبور برای شما ارسال نشد، قسمت اسپم‌های ایمیل خود را چک نمایید. اگر هیچکدام از این راه ها کارساز نبود، امکان دارد که شما ایمیل خود را اشتباه تایپ کرده باشید. متاسفانه، اگر شما ایمیلی که با آن ثبت نام کردید را به خاطر نداشته باشید، اینستاگرام به شما اجازه نخواهد داد که وارد اکانت خود شوید.

✔ گام هشتم :

اگر لینک کار نکرد، دوباره امتحان کنید. اگر لینک ریست رمز عبور کار نکرد، درخواست یک ایمیل ریست دیگر را بدهید. لینک‌های ریست نسبت به زمان حساس هستند پس این امکان وجود دارد که لینک اصلی‌ای که شما دریافت کردید، تاریخش گذشته باشد.

همچنین باید مطمئن باشید که هنگام کپی و پیست کردن رمزعبور، فاصله‌ی اضافی بین پسورد نباشد و کاراکترها نیز درست تایپ شده باشد.

✔ گام نهم :

دنبال نام کاربری گمشده بگردید، اگر اینستاگرام نام کاربری شما را در سیستم خود نمیبیند، از طریق ایمیل خود به دنبال اکانت خود بگردید.

شما همچنین میتوانید یک URL از عکس های خود را پیدا کنید که قبلا در جای دیگر به اشتراک گذاشته بودید و به کمک آن نام کاربری خودتون را پیدا کنید.

به یاد داشته باشید که پیام  No Account Found  می‌تواند به این معنی باشد که اکانت شما حذف شده است، خصوصاً در مواقعی که مطمئن هستید که نام کاربری خود را درست وارد کرده‌اید.

✔ گام دهم :

از عمل کردن بر خلاف مقررات اینستاگرام خودداری کنید. شما میتوانید از Deactive شدن جلوگیری کنید، اگر از پست کردن چیزهایی که خلاف مقررات شبکه است، اجتناب کنید.

برخی از قسمت‌های مقررات به این شرح است :

– پست کردن عکس‌ها و ویدیو‌هایی که خودتان آنها را گرفتید. اگر عکسی را خودتون گرفتید و میتوانید ادعا کنید که کپی رایت رو رعایت کرده‌اید و عکس کاملا ً به خود شما تعلق دارد میتوانید عکس رو پست کنید.

– از گذاشتن عکس‌ها و ویدیوهای غیر اخلاقی خودداری کنید. عکس‌ها و اطلاعاتی که پست میشوند باید متناسب با تمام سنین باشند.

– با احترام برخورد کنید. اگر با یک کاربر دیگر مشکل خاصی و یا مخالفتی دارید با اون مودب باشید و می‌توانید به کمک ویژگی بلاک، از کشمکش‌هایی که در آینده ممکنه اتفاق بیوفته جلوگیری کنید.

✔ گام یازدهم :

از قانون Terms of Service  سرپیچی نکنید.

این قانون عبارت است از :

– سن کاربر باید بالای ١٣ سال باشد.

– کاربر نباید عکس‌های خشن، غیر اخلاقی و غیرقانونی را پست کند.

– کاربر نباید اکانت خود را بفروشد و یا آن را به کس دیگر انتقال دهد.

– کاربر نباید از اطلاعات لاگ این خود برای دیگر اکانت ها استفاده کند.

– کاربر باید تمام مسئولیت‌ها در قبال امنیت اکانت خود را بر عهده داشته باشد.

– کاربر نباید‌، به اذیت و آزار، بی احترامی، تهدید و تجاوز بپردازد.

– کاربر نباید از اینستاگرام برای اهداف غیرمجاز استفاده کند.

و غیره . . .

نکته : دوست خوبم پیشنهاد می‌کنم همیشه در هنگام عضو شدن در شبکه‌های اجتماعی، حتماً قوانین آنها را مطالعه نمایید و یا از افراد متخصص سئوال بپرسید، چون بطور مثال در اکثر شبکه‌های اجتماعی ماده‌ای است که گفته آن شبکه اجتماعی اجازه دارد بعد از مدت مشخصی مثلاً ۲ و یا ۵ سال حتی از شخصی‌ترین اطلاعات شما به هر نحوی که بخواهد استفاده نماید و اگر شما اصولی از این شبکه‌ها استفاده نکنید ممکن است در آینده برای شما خوب نباشد، به طوری که در حال حاضر حتی در کشورهایی مثل آمریکا افرادی که سال‌ها پیش عضو برخی از سایت‌ها و شبکه‌ها بوده‌اند به خاطر اطلاعاتی که در فضای مجازی از خود گذاشته‌اند و به قول خودشان جوانی‌هایی که کرده‌اند در صدد تغییر نام و هویت خود هستند و همیشه این نکته را در نظر داشته باشید که شاید شما اکانت و اطلاعات (عکس، فیلم ،نوشته، ارتباطات و ….) خود را حذف کنید اما این اطلاعات هیچگاه از سرورهای شبکه‌های اجتماعی و سایت‌ها پاک نمی‌شود، پس بنابراین پیشنهاد می‌کنم در استفاده از شبکه‌ها و سایت‌ها حتماً دقت لازم را داشته باشید.

✔ گام دوازدهم :

از اطلاعات خود به دفعات پشتیبان بگیرید. اگر نگران حذف شدن و یا Deactive شدن اکانت خودتون هستید باید به فکر گرفتن نسخه پشتیبان از عکس‌ها و ویدیو‌های خود بر روی کامپیوتر شخصی و یا نرم‌افزارهای قابل اعتماد باشید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در این حوزه می توانید از بسته های مشاوره ای فرزاد عباسی دات کام استفاده نمایید.

 اگر تا کنون کتاب رازهای طلایی را تهیه نکرده اید کلیک نمایید.

برای مشاهده سایر مقالات مرتبط به رازهای طلایی کلیک نمایید.

فرایی باشید

یاحق

:)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *