هشتگ و بشتگ چیست ؟

هشتگ و بشتگ مسئله این است

هشتگ و بشتگ مسئله این است

آیا می‌دانید هشتگ چیست و چه کاربردی دارد؟

نماد پیش‌وندی که قرار است درباره‌ی آن صحبت کنیم هشتگ نام دارد که این نماد از تگ‌های ابرداده به حساب می‌آید. کم و بیش در مورد هشتگ آشنایی دارید و در رسانه‌های مختلف درباره‌ی آن مطالبی را مشاهده کرده‌اید. نوشته‌های کم و کوتاه در وبلاگ‌های موجود در انواع شبکه‌های اجتماعی مثل: فیس بوک و Twitter یا + Google   نیز با کمک یک و یا چند کلمه‌ی وابسته ممکن است که تگ شوند.

از ابزاری همانند هشتگ می‌توانید برای گروه‌بندی کردن این گونه از پیام‌های وابسته به هم استفاده نمایید، به این ترتیب افراد می‌توانند هشتگ‌های مورد نظر را جستجو کرده و از طریق آن‌ها به پیام‌های مربوطه در متن دسترسی پیدا کنند.

می‌توان گفت که هشتگ برای بار نخست در شبکه‌ی IRC جهت برچسب گذاشتن موضوع و گروه‌ها استفاده شد و همین‌طور از آن برای گذاشتن علائم در پیغام شخصی به گروهی مشخص و خاص و یا گذاشتن علامت در پیغام‌های فردی مربوط به یک کانال مشخص به کار گرفته می‌شود و قابل استفاده است. هشتگ‌ها در اینستاگرام به این صورت هستند :

#مدیریت # بازار   #بازاریابی   #فرزاد   #فرزاد_عباسی

می‌توان این گونه گفت که هر شکل و نوع ترکیب از کاراکتر‌ها که در ابتدا با علامت  #hash  آغاز شده باشند، در حقیقت نوعی از یک هشتگ هستند و هر کدام از هشتگ‌ها اگر به وسیله‌ی افراد کافی رواج یابند به یک (( trend )) تبدیل می‌شوند و تعداد زیاد‌تری از کاربران را به طرف خود کشانده و جذب می‌کنند.

# ) هشتگ ( یک علامت تازه به حساب نمی‌آید و به آن علامت Number Sign  می‌گویند .در شبکه‌های اجتماعی مختلف می‌توان از هشتگ قبل از جمله‌ها یا در وسط و یا پایان جمله و چسبیده به کلمه‌ای خاص بهره گرفت ولی آن را نمی‌توان برای تعداد افزون‌تر از یک کلمه استفاده کرد. پس اگر شما بخواهید مثلاً برای بیش از چند کلمه و یا یک جمله هشتگ را به کار ببرید باید تمامی آن کلمه‌ها را از طریق راهی به هم متصل نمایید .برای این کار معمولاً از علامتی مانند Underline یا شیفت یا منها استفاده شده و از طریق آن کلمه‌ها را به یکدیگر متصل می‌کنند و یک جمله را هشتگ می‌کنند.

اگر در متون تولید شده‌ی خود از هشتگ‌ها استفاده نمایید این کار سبب می‌شود که مطالب به وسیله‌ی کاربر‌ها بهتر و ساده‌تر جستجو شوند و پیدا شوند.‌ در حقیقت هشتگ همانند تگ عمل می‌کند. به همین دلیل است که استفاده از هشتگ‌ها روز به روز افزایش می‌یابد.

در بین شبکه‌های مختلف اجتماعی استفاده از هشتگ‌ها در شبکه اینستاگرام مقداری فرق می‌کند، مخاطبین در اینستاگرام نه تنها برای بیان موضوعی خاص و فهرست کردن، بلکه برای گفتن انواع مختلف احساسات خود از هشتگ استفاده می‌کنند و با کمک آن شوخی و یا احساس‌های دیگر را بیان می‌نمایند و به معرض دید همگان می‌گذارند.

هشتگ اینستاگرام یک شاخص قوی برای سرگرم کردن بازدیدکنندگان شماست، هشتگ بعنوان کلیدواژه‌هایی عمل می‌کند که برای مردم روش پیدا کردن عکس‌ها را از طریق یک جستجوی ساده فراهم می آورد.

هشتگ‌ها بخصوص زمانی مفیداند که شما سعی می‌کنید تا برند خود را بعنوان یک مدیر معرفی و فالوورهای بیشتری جذب کنید. هشتگ‌هایی را برای برند و حرفه خود بکار ببرید که منحصر به فردند و هشتگ‌هایی که دارای کلیدواژه‌های معروف هستند.

هشتگ ابزاری کلیدی برای سازماندهی عکس‌های شما است. این بخش از برنامه می‌تواند به کاربران کمک کند عکس‌های خود را راحت‌تر بر اساس موضوعات پیدا کنند. بعد از اضافه کردن هشتگ در بخش توضیحات می‌بینید که چقدر تعامل کاربران بالاتر می رود.

همچنین هشتگ امکانی همانند سیستم Tagging در امر سئو و طراحی سایت است.

tagging

بشتگ چیست؟

bashtag

bashtag

از دیگر کاربرد‌های ابزار هشتگ می‌توان به اعتراض نسبت به سازمان و شرکت‌ها بهره برد. زمانی که مشتری نتواند در جایی به سازمان اعتراض کند می‌تواند در اینستاگرام با کمک گرفتن از هشتگ این کار را انجام دهد که به آن بشتگ Bashtag می‌گویند.

در همان شروع کار یک هشتگ برای تجارت خود طراحی کنید. هشتگ شما باید به شکلی دوست داشتنی ویژگی منحصر به فردی داشته باشد.

چیزی که مشتریان بتوانند به راحتی آن را به خاطر بسپارند. هر زمان که شما دو رنگ خاص را کنار یکدیگر می‌بینید، فکر شما به سمت برندی میرود که از آن دو رنگ استفاده می‌کند، به خاطر اینکه این شرکت، خود را با استفاده از دو رنگ ترکیبی، خود را برند کرده است.

 

نکته:

در استفاده از هشتگ‌ها باید نکاتی رعایت شود :

*  در هشتگ‌ها از فاصله و نیم فاصله استفاده نکنید.

* از تعداد زیادی هشتگ برای پست‌های خود استفاده نکنید.

* از هشتگ‌های نامرتبط استفاده نکنید.

* ابتدا هشتگ‌های مرتبط را بیابید و تحقیق شده هشتگ خود را انتخاب کنید.

کاربردهای اصلی هشتگ :

از هشتگ‌ها استفاده‌ی بهینه کنید. علامت هشتگ دو کاربرد اصلی را دارا می‌باشد: اول به مخاطبی که در حال دیدن تصویر شما است می‌گوید که شما دقیقاً از گذاشتن این تصویر چه انگیزه‌ای در سر داشته‌اید.

در کاربرد بعدی استفاده‌ی درست و به جا از هشتگ، به جستجو کردن و یافتن آن تصویر کمک می‌کند.

اگر اهل جستجو کردن در شبکه‌ی اجتماعی اینستاگرام می‌باشید می‌دانید که جدای ازUsername شما می‌توانید Tag ها را نیز جست و جو نمایید پس در این صورت با گذاشتن هشتگ در جای مناسب می‌توانید به آسانی در جستجو‌های افراد دیده و مشاهده شوید و به کمک آن صفحه‌ی شخصی‌تان را به معرض دید اشخاص و کاربران بگذارید که به این ترتیب بازدید کننده‌ی بیش‌تری به سمت شما جذب می شود.

شاید به نظر تون مسئله هشتگ و بشتگ کمی پیچیده بنظر برسد، نگران نباشید ، این مورد بسیار ساده و در عین حال مهم می باشد بصورتی که با دانستن علم و فوت و فن استفاده صحیح از هشتگ ها و بشتگ ها براحتی می توانید گوی رقابت را از دست رقبا که این علم را ندارند بدست آورید و امپراطوری خود را در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی توسعه دهید.  🙂

 اگر تا کنون کتاب رازهای طلایی را تهیه نکرده اید کلیک نمایید.

برای مشاهده سایر مقالات مرتبط به رازهای طلایی کلیک نمایید.

فرایی باشید

یاحق

:)

همچنین برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید از بسته های مشاوره ای ما استفاده نمایید .

ارادتمند
فرزاد عباسی
مدرس ، مربی و مشاور توسعه کسب و کار

دوست دارم بجای آرزوی موفقیت برای شما دوست عزیز ، سهمی در برآورده شدن آن داشته باشم . . .

تلفن همراه : ۰۹۱۲۳۵۷۹۴۱۹

تلفن همراه : ۰۹۱۰۰۶۸۸۱۰۰

ایرانسل : ۰۹۳۵۱۵۸۹۴۲۹

سامانه پیامکی ۵۰۰۰۲۰۲۶

www.FarzadAbbasi.com

info@FarzadAbbasi.com

instagram-faraclub

banner-ads-telegram-farzad-abbasi

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *