راز هوشمند سازی باشگاه پرسپولیس با موبایل و تبلت (ایجاد و توسعه باشگاه مشتریان)

موبایل و تبلت ایجاد و توسعه باشگاه مشتریان

سلام دوستان

امروز می خوام در مورد نقش تلفن همراه ، تبلت و تکنولوژی های وابسته به این ابزار های در جهت ایحاد و توسعه باشگاه مشتریان و تجربه ام در هوشمند سازی باشگاه پرسپولیس اطلاعاتی را خدمت شما ارائه دهم.

استفاده از سیستم های نرم افزاری تحت موبایل  و تبلت محدودیت استفاده از باشگاه و اطلاع رسانی را به حداقل می رساند

چرا؟

چون ،امروزه موبایل در تمامی اقشار جامعه نفوذ کرده و دسترسی بسیار ساده،سریع و راحتی را در اختیار کاربران ود قرار داده  و حتی میشه مشاهده کرد که تعداد آدم هایی که از طریق موبایلشون به اینترنت متصل هستند حتی از اونایی که با کامپیوتر و لب تاب به اینترنت متصلن تعدادشون خیلی بیشتر است.

از این رو میشه گفت که هر کسب و کاری برای اجرای برنامه وفاداری مشتریانش و افزایش فروشش حتما باید از ابزارها و سیستم های تحت موبایل و تبلت نیز بهره ببرد.

مثلا وقتی که ما در زمینه هوشند سازی کلوپ هوادارن باشگاه پرسپولیس فعالیت می کردیم متوجه شدم که این دوستان بصورت کاملا سنتی اقدام به ایجاد باشگاه هواداران خود نموده بودند و معمولا در روزنامه پرسپولیس بصورت یک  چهارم صفحه فرمی را چاپ می کردند که مخاطب می بایستی مبلغی را به حساب واریز می کرد و فیش پرداختی را بهمراه فرم پر شده به آدرس باشگاه پرسپولیس پست  میکرد که این فرآیند زمان زیادی می برد و از طرفی ، وقتی نامه بدست باشگاه می رسید انقدر حجم کار بالا بود که کسی توان ورود آن همه اطلاعات اعضا را به سیستم نداشت ضمن اینکه در خیلی از موارد فرم ها بدخط  و نا خوانا نیز بودند.

ما سیستمی  را در مجموعه ایجاد کردیم که هوادار فقط کافی بود یک پیامک به شماره ۵۰۰۰۲۳۲۳ پیامک نماید ، خود سیستم بصورت اتوماتیک و هوشمند با توجه به مخاطب سئوالاتی را می پرسید و مخاطب پاسخ را پیامک می کرد طی چند دقیقه عضویت فرد در باشگاه هواداران پرسپولیس ایجاد می شد و نیازی هم به نیروی انسانی جهت ورود اطلاعات به سیستم و حتی هزینه های زیاد پستی و ایجاد ترافیک برای حمل نامه ها و …. دیگر نبود ، بعلاوه اینکه مدیریت نیز می توانست با فشار یک دکمه اینتر گزارش لحظه به لحظه ای از تعداد اعضا داشته باشد و با این روش بیش از ۱٫۶۷۰٫۰۰۰ نفر در یک زمان کوتاه عضو باشگاه هواداران و مشتریان شدند که با توجه به تجزیه و تحلیل این اطلاعات اتفاقات خوبی در حال وقوع بود مثل توسعه فروش ابزارهای و وسایل باشگاه به هواداران ، توسعه برند و بازاریابی ، ایجاد محصولات اختصاصی مثل نوشابه انرژی زای پرسپولیس ، فست فود های زنجیزه ای پرسچولیس و… که البته اون مواردش دیگر با مجموعه ی ما نبود و ما فقط کار ایجاد کلوپ و هوشمند سازی آن را بعهده داشتیم .

راز هوشمند سازی باشگاه پرسپولیس با موبایل و تبلت (ایجاد و توسعه باشگاه مشتریان)

حالا برای اینکه از بحث دور نشویم برمی گردم سر اصل موضوع

اصل موضوع این است که برای توسعه بازار خود (هر بازاری) فرق نمی کنه که کالایی باشد یا خدماتی

حتما استفاده و بهره گیری از ابزارهای موبایلی و تبلتی را در نظر داشته باشید.

شما دوست عزیز می توانید با این کار چند گام از رقبای خود جلوتر باشید ، اگر هم اطلاعات زیادی در این حوزه ندارید نگران نباشید،می توانید از بسته های مشاوره ای و اجرایی ما استفاده نمایید.

ارادتمند
فرزاد عباسی
مدرس ، مربی و مشاور توسعه کسب و کار

دوست دارم بجای آرزوی موفقیت برای شما دوست عزیز ، سهمی در برآورده شدن آن داشته باشم . . .

تلفن همراه : ۰۹۱۲۳۵۷۹۴۱۹

تلفن همراه : ۰۹۱۰۰۶۸۸۱۰۰

ایرانسل : ۰۹۳۵۱۵۸۹۴۲۹

سامانه پیامکی ۵۰۰۰۲۰۲۶

www.FarzadAbbasi.com

info@FarzadAbbasi.com

instagram-faraclubbanner-ads-telegram-farzad-abbasi

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *