اثرات باشگاه بر روی مدیریت روابط مشتریان CRM

اثرات باشگاه بر روی مدیریت روابط مشتریان CRM

اثرات باشگاه بر روی مدیریت روابط مشتریان CRM
یکی از آفات استفاده از CRM در سیستم های مختلف، استفاده از آن صرفا جهت ارتباط یک سویه است. باشگاه مشتریان نه تنها نگاه ارتباط با مشتری را دارد، بلکه به دنبال شریک کردن مشتریان در شکل دادن یک ارتباط دو سویه می باشد. این نوع CRM یک به یک که می تواند منجر به بازاریابی یک به یک شود، صرفا یک فعالیت انبوه مانند اس ام اس یا ایمیل و مواردی از این دست نیست. بلکه تک تک ارتباطات بر اساس نیازها و عادات مشتری طراحی و بهینه میشود که برای هر کسب و کار و حتی هر دسته از مخاطبین باید با توجه به نیازهای طرفین یعنی هم کارفرما و هم مشتریان و مخاطبین طراحی شود.

همچنین این روند نمی تواند یک سنارویوی ثابت باشد و در زمان های مختلف تغییراتی خواهد داشت و با توجه به تجربه چند سال اخیر ما، متوجه شده ایم که هر ایده هر چند هم خوب در این بازار پر تغییر و باشتاب کنونی، نهایت ۶ ماه کارایی خواهد داشت و حتی کمتر و حتما باید استراتژی های در حال تکامل باشند تا هم کسب وکار و هم مشتریان و مخاطبین از ارتباط داشتن با هم لذت ببرند و در کل کسب و کار باید روح داشته باشد. برخلاف این که قالب کسب وکارها فقط به جسم کسب و کار خود اهمیت می دهند و فکر می کنند اگر یک مغازه و یا دفتر در یک جای خوب شهر داشته باشند و خوب و زیبا تجهیز کنند برگه برنده خواهند داشت،

بله می تواند برگه برنده باشد و تاثیر زیادی هم خواهد داشت اما نمی تواند تضمین کننده ارتباط دوسویه و ادامه دار مشتریان و مخاطبین با کسب و کار باشد و حتما می بایستی مدیران کسب و کارها به فکر روح کسب وکار خود نیز باشند و همیشه با مطالعه ، مشاوره و تجهیز خود به ابزاری های مشتری مداری، ضمن حفظ مشتریان خود از افزایش تکاملی استراتژی های خود نیز لذت ببرند.

فرایی باشید

یاحق

برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید از بسته های مشاوره ای ما استفاده نمایید .

ارادتمند
فرزاد عباسی
مدرس ، مربی و مشاور توسعه کسب و کار

دوست دارم بجای آرزوی موفقیت برای شما دوست عزیز ، سهمی در برآورده شدن آن داشته باشم . . .

تلفن همراه : ۰۹۱۲۳۵۷۹۴۱۹

تلفن همراه : ۰۹۱۰۰۶۸۸۱۰۰

ایرانسل : ۰۹۳۵۱۵۸۹۴۲۹

سامانه پیامکی ۵۰۰۰۲۰۲۶

www.FarzadAbbasi.com

info@FarzadAbbasi.com

banner-ads-telegram-farzad-abbasi

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *