بررسی برنامه وفادارسازی خطوط هواپیمایی Turkish Airlines

برخی از برنامه های وفاداری ایرلاین ها برای اولین بار از سوی شرکت های هواپیمایی به نام American Airlines درسال ۱۹۷۰به صورت مایل پرواز مکرر (frequent flyer miles) بنیاد نهاده شد. آغاز برنامه های frequent flyer miles ، به منظور ایجاد وفاداری مشتری می باشد. در اصل ایده پشت این برنامه ها بسیار ساده است :
در این برنامه های وفاداری امتیازها توسط پرواز در خطوط هوایی به مشتریان تعلق میگیرد. در واقع در اینجا به جای امتیاز از کلمه مایل(Miles) استفاده میگردد یعنی مایلهایی که مشتری در طول پرواز داشته به  امتیاز او تبدیل  می شود. به عنوان مثال یک مشتری میخواهد از نیویورک به لس آنجلس پرواز کند او باید با آژانس هواپیمایی مورد نظر تماس بگیرد و بگوید که میخواهد با استفاده از frequent flyer miles ،بلیط رزو نماید پرسنل باید با استفاده از شماره مشتری به اطلاعات او دسترسی پیدا کنند و ببینند چند مایل برای او ثبت شده با توجه به این مسأله یعنی ارتباط بین امتیاز(مایل) و قیمت بلیط، بلیط را برای او رزرو و مایل مورد نظر را از حسابش کم کنند.

Miles&Smiles:

یک  برنامه مفید وسودمند frequent flyer miles  در Turkish Airlineمیباشد و به شما فرصت میدهد تا از امتیازات خود (یا در پروازهای بعدی یا در محلهایی که مشخص شده است) به بهترین نحو استفاده کنید.

Miles&Smiles

دریافت امتیاز(Earn Miles):

مایل واحد محاسبه امتیازات دربرنامه Miles&Smiles تعریف شده و به  دو صورت Status miles   وBonus miles میباشد.
امتیازStatus miles به وسیله مسافرت و پرواز با استفاده از خطوط هواپیمایی کسب میشود و این نوع امتیاز برای واجد شرایط بودن برای عضویت یا تمدید عضویت ، برای کسب کارتها از جمله Elite card استفاده میشود.
امتیاز Bonus miles از طریق اقامت در هتلها (our partner hotels) وخرید از مغازه ها (Shop&Miles co-branded credit ) و (technology stores) ،اجاره ماشین (our partner car rental companies) و … حاصل میشود و شما میتوانید از  این نوع امتیاز برای دریافت انواع جوایز از جمله award ticket ،  companion ticket و upgrade استفاده وخرج کنید. (استفاده از این امتیاز در قسمت نحوه استفاده از امتیازات شرح داده شده).

Miles&Smiles02

دریافت کارت:

There’s no end to the advantages of Miles&Smiles!
Turkish Airline
انواع کارتها:

· Classic Card
· Classic Plus Card
· Elite Card
· Elite Plus Card
· Shop&Miles Card

Miles&Smiles03

برای دریافت کارت باید عضو (با پر کردن فرم عضویت در سایت و یا فرم مربوطه را از سرمهماندار دریافت نمایید) شوید و سپس بعد از اولین پرواز Classic card برای شما فرستاده میشود. که دارای مزایای خاص خود میباشد مثلا همانطور که در جدول بالا مشاهده میکنید شامل تخفیف در پرواز های first class  است. برای دریافت جزییات به لینک Classic Card بروید.
ولی برای واجد شرایط شدن (qualify) برای دریافت کارتهای دیگر نیاز به امتیاز دارید به عنوان مثال همانطور که در جدول بالا توضیح داده شده برای دریافت Classic Plus card  نیاز به امتیاز ۲۵۰۰۰ status miles  در طول یکسال دارند.
مطلب دیگر به خاطر سپردن pin code میباشد که برای استفاده از امتیازات یا مشاهده تعداد مایلهای موجود در حساب شما الزامی است.

Elite card:

مزایا وامتیاز کارتها در جدول بالا نشان داده شده و ما برای شما Elite card راتوضیح میدهیم.

The reward for your loyalty

Elite card

شرایط لازم برای دریافت کارت Elite:

دارندگان Classic Plus card نیاز به ۴۰۰۰۰ status miles  در طول یکسال دارند تا بتوانند Elite card  را دریافت کنند.
شرایط لازم برای تمدید کارت Elite:
دارندگان Elite card نیاز به ۳۰۰۰۰ status miles  در طول یکسال  یا ۴۵۰۰۰ status miles  در طول دو سال دارند  تا بتوانند Elite card  را تمدید کنند.

مزایای Elite Card:

Elite card02
مزایا به طور کامل در جدول بالا نشان داده شده است. بعضی از مزایا عبارتند از:
· شما میتوانید از مزایای هتلها (Hotels) و شرکتهای اجاره ماشین (Car Rental) و مغازه ها (Shop&Miles) استفاده کنید.
· میتوانید با توجه به امتیازات از جوایز بهره مند شوید.
· رزرو به صورت آنلاین.
· تخفیف در شرکتهای کرایه ماشین (Car Rental).
· اولویت بالای شما در لیست رزرواسیون.
· داشتن بار اضافی تا ۲۰ کیلو.
· دسترسی به سالن CIP در پروازهای داخلی وخارجی.
· تلفن اختصاصی برای پاسخگویی به سوالت مشتری .
· ارتقا کلاس کابین در آخرین لحظات.
· دوبل شدن امتیارات در پرواز با کلاس کابین  Business Class
· سه برابر شدن امتیازات در پرواز با کلاس کابین  First Class
· ۵۰% تخفیف در پرواز با کلاس کابین  Business Class
· داشتن مزایا برای همراه شما.
علاوه بر اینها Turkish Airlinesبرای شما پیشنهادات منحصر به فرد، میدهد و آخرین اخبار را در اختیار شما قرار میدهد.

Shop &Miles card:

Shop &Miles card

با استفاده از این کارتها در مغازه های معرفی شده شما امتیاز کسب میکنید و از این امتیازات میتوانید در خریدهای بعدی و یا حتی در پروازهای بعدی استفاده کنید.
Shop &Miles card02

استفاده از امتیازات:
Shop &Miles card03

Award Ticket:

یکی از راههای خرج کردن امتیازات میباشد.در واقع شما میتوانید به صورت اینترنتی یا حضوری فرم درخواست Award Ticket را پر کنید و به آژانس هواپیمایی مورد نظر تحویل دهید و مبدأ و مقصد و کلاس کابین و زمان و فصل مورد نظر را انتخاب کنید. پرسنل با توجه به مایلهای ثبت شده در حساب شما و تعداد مایلهای مورد احتیاج برای این سفر که در جداول ثبت شده برای شما Award Ticket راصادر میکند، لازم به ذکر است که با استفاده از Award Ticket هیچ امتیازی برای شما شارژ نمیشود.(بر خلاف استفاده از کارتها ).
جدول زیر یکی از نمونه ها میباشد که درون هر خانه از جدول تعداد مایلهای پرداختی مورد نظر برای سفر میباشد.

Award Ticket

Companion Tickets:

تنها Turkish Airlines  از Companion Tickets استفاده میکند. Companion Tickets برای  همراه شما در نظر گرفته شده است.وقتی شما با همراهتان میخواهید به جایی سفر کنید میتوانید با استفاده از مایلهای ثبت شده در حسابتان برای همراه خود به طور رایگان یک بلیط رزرو کنید در اینصورت هم به تعداد مایلهای شما افزوده میشود و Companion Tickets به نسبت  Awardticket  قیمت کمتری دارد.آنچه که اهمیت دارد این است که Companion Tickets حتما باید ازمحل تهیه بلیط خودتان وبه صورت حضوری انجام پذیرد و باید با کلاس کابین شما برابر یا کمتر شود.
ومبدأ و مقصد و کلاس کابین و زمان و فصل  مورد نظر در تعداد مایلهای کم شده از حساب شما موثر است.

استفاده از سرویس های مخابراتی Avea:

با استفاده از این سرویس  شما هم میتوانید امتیاز کسب کنید و هم مصرف برای هر قبض بالاتر از ۵۰ لیر ترکیه ،در هر ماه، در ازای هر لیر شما ۵ مایل(امتیاز) کسب می کنید. برای خرج کردن، شما میبایست صورتحساب همان ماه را پرداخت کنید. هنگام پرداخت میتوانید از مایلهای شارژ شده در حسابتان استفاده کنید. برای هر دقیقه،۴۰ مایل از حسابتان کم میشود(اگر بین ۱۰۰ تا ۲۵۰ دقیقه باشد).دقت کنید که برای استفاده از این سرویس مخابراتی باید در ۴۴۴ ۱ ۵۰۰ AVEA ثبت نام کنید.

استفاده از کارتها:

همانطور که در قبل کارتها را تعریف کردیم میتوان با استفاده از کارتها  در هتلها (our partner hotels) وخرید از مغازه ها (Shop&Miles co-branded credit ) و (technology stores) ، اجاره ماشین (our partner car rental companies) و استفاده از سوخت (Fuel Products)  از امتیازهایمان استفاده وبا هر خرید برای دفعه بعد امتیازمان شارژ میشود.

 

همچنین برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید از بسته های مشاوره ای ما استفاده نمایید .

ارادتمند
فرزاد عباسی
مدرس ، مربی و مشاور توسعه کسب و کار

دوست دارم بجای آرزوی موفقیت برای شما دوست عزیز ، سهمی در برآورده شدن آن داشته باشم . . .

تلفن همراه : ۰۹۱۲۳۵۷۹۴۱۹

تلفن همراه : ۰۹۱۰۰۶۸۸۱۰۰

ایرانسل : ۰۹۳۵۱۵۸۹۴۲۹

سامانه پیامکی ۵۰۰۰۲۰۲۶

www.FarzadAbbasi.com

info@FarzadAbbasi.com

banner-ads-telegram-farzad-abbasi

4 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *